• 16-03-2015

Wizyta KNM na stanowisku badań zespolonego dźwigara kompozytowego

W dniu 09.03.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Koła Naukowego Mostowców. Tym razem miało ono miejsce na hali Wydziałowego Laboratorium Badań Konstrukcji. Spotkanie, któremu przewodniczył opiekun KNM dr inż. Lucjan Janas, dotyczyło projektu "Com-bridge", czyli innowacyjnego mostu drogowego z kompozytów FRP. Zgromadzeni studenci zapoznali się z zakresem badań elementów konstrukcyjnych, które w ramach konsorcjum prowadzi Politechnika Rzeszowska. Aktualnie na hali laboratoryjnej znajduje się pełnowymiarowa kompozytowa belka testowa, która będzie poddana badaniom wytrzymałościowym. Dr Janas zapoznał wszystkich ze specyfiką wykonania dźwigara kompozytowego oraz płyty pomostowej. Uczestnicy spotkania usłyszeli m.in. w jaki sposób belka o długości 22 m została umieszczona w laboratorium oraz w jaki sposób planuje się przeprowadzić betonowanie płyty pomostu w zamkniętym pomieszczeniu.

Termin rozpoczęcia badań wytrzymałościowych belki testowej to 23 kwietnia 2015r. Zachęcamy wszystkich do śledzenia rozwoju prac prowadzonych w ramach projektu "Com-bridge". Więcej informacji na temat projektu możecie znaleźć na stronie internetowej www.com-bridge.pl.